Nyomtatás
Kategória: Hírek
Találatok: 1393

(A "Bővebbenben")

Április 4. (szombat)

Nagykáta

11.00   A huszárok megisznak egy jó pohár bort a Birka Csárdában

13.00   Koszorúzás a Pilaszanovich kopjafánál

13.30   Koszorúzás Kossuth Lajos és Görgei Artúr emléktáblájánál a polgármesteri hivatal

udvarában

14.00  Ünnepi műsor a Szabadság téren – Dorner Gábor polgármesteri köszöntője -

Közszolgálati nívódíjak átadása - Történelmi emlékeztető: Kerékgyártó László a

Görgei Kör elnöke – Csoportkép készítése – Katonai hagyományőrző felvonulás a

temetőhöz  - Koszorúzás - (Hősök Kertjében, Jakab László és Jakab Elek sírjánál)

 

Tápióbicske

09.30 Fő tér megemlékezés Színi-Sebő Alajos emlékművénél

10.00 Csikány Frenec emléktáblájának koszorúzása

10.15 Ünnepség és zsemleosztás: Földváry Károly Ált. Isk.

12.00 Emlékező Szabó József kopjafájánál

09.00 -12.00 Tüzérkonyha  bemutató a csatatéren (Rendező: Vér János)

13.30 Hídi csata gyermekekkel - zsemleosztás a Tápió partján

16.00 Megemlékezés, koszorúzás a Honvédemlékműnél

16.30 – 16.45 Csoportkép készítése

17.00 Ünnepi köszöntő a fahídon - Közreműködik: Kocsis Zoltán tárogatón -  Elismerések

átadása

17.30 Élő történelemóra a Tápió partján - Díszszemle – CSATABEMUTATÓ –

Csataközvetítés: Dr. Csikány Tamás hadtörténész

 

Április 5. (vasárnap)

Párhuzamos program: „Erőltetett menet hadművelet” – A honvédvadászok kis csapata megalapozza a majdani nagy gyalogsági hadjáratok útvonalát

(Felelős parancsnok: László Zoltán)

 

Tápióság

08.30 Gyalogosmenet indul Isaszegre

Sülysáp

12.00 Fogadás a Piactéren

 

Dány-Szentkirály

16.30 Fogadás a Király Sörözőnél

Szentmártonkáta

09.00   Katonai hagyományőrző gyalogsági felvonulás a református templomtól Basa László

vezetésével

10.00  Ünnepség Battha Sámuel szobránál – Fodor Zoltán polgármester köszöntője -

Történelmi emlékeztető: Kerékgyártó László a Görgei Kör elnöke -  Gavlik István

a Kossuth Szövetség örökös tiszteletbeli elnöke Dr. Gedai István régész,

muzeológus – Csoportkép készítése

Kóka

12.00 Juhász Ildikó polgármesteri köszöntője a Margit-Kápolnánál – Színjáték Kossuth és

Görgei találkozásának emlékére /Közreműködők: a Kossuth Lajos Ált. Isk. tanulói

Történelmi emlékeztető: Kerékgyártó László a Görgei Kör elnöke és Gavlik István

a Kossuth Szövetség örökös tiszteletbeli elnöke – Koszorúzás - Katonai

hagyományőrző felvonulás

12.45 Lovas-alaki bemutató a művelődéi ház előtt – Csoportkép készítése

Párhuzamos program: Szecsői hadművelet – a „Szecsői Szakadárok” közreműködésével, Kovács András szakadárvezér irányításával

Tápiószecső

12.00 Fogadás a Szent István parkban (Kettős kereszt) – Lovas karusszel – Gyerek

lovagoltatás – Csoportkép készítése - Koszorúzás a hősi emlékműnél

Dány

15.15 Zenés felvonulás Dány főútján a Dányi Ifjúsági Fúvószenekar közreműködésével

15.30 Gódor Lajosné polgármesteri köszöntője - Ünnepi műsor és toborzó a szabadtéri

színpadnál - Történelmi emlékeztető: Kerékgyártó László a Görgei Kör elnöke és

Gavlik István a Kossuth Szövetség örökös tiszteletbeli elnöke –  Csoportkép

készítése

Dány-Szentkirály

DÁNY-SZENTKIRÁLY V. FALUNAPJA egész napos programokkal.

17.30   A huszárok fogadása a Király Sörözőnél – Ünnepi köszöntő: Dánielné Babos

Zsuzsanna a Dányszentkirályi Lakosok Egyesületének nevében – Történelmi

emlékeztető: Kerékgyártó László a Görgei Kör elnöke - Kenyérköszöntő

–  Gyerekműsor - Csoportkép készítése